Arkadaşlar merhaba,

MS Hikayem başlıklı yazımda ( buradan ulaşabilirsiniz ) sizlere MS ‘e yakalandığım seneden 2017 sonuna kadar olan hikayemi anlatmıştım. Şimdi de o zamandan bu zaman zarfına kadar olan gelişmeleri, araştırmalarımı, yaşadıklarımı ve gözlemlerimi anlatacağım.

Ocrelizumab başvurumuz kabul edilmemişti, biz de alternatifi Rituksimab yani Mabthera ‘ya başladık.

Mabthera ‘ya başlamadan önce 30 seans Akupuntur da yaptırdım ama hiç bir fayda görmedim. Pilates, ama aletli pilates, ihmal etmeyin. Faydasını görürsünüz.

Mabthera kullanırken (1.5 sene kullandım) Genel Müdürümün yoğun ısrarlarıyla Prof Dr Serdar Dağ ‘ın muayenesine gittim. Verdiği ilaçlardan ya da vitaminlerden sadece Pharmaton ‘un etkisini gördüm.

Kendimi nasıl hissettiğime gelince, çok dengesizim ama iyiyim. Kendimi yorgun hissetmiyorum ama yorgunmuş gibi haraketlerim. Ocrevus ‘a başladım, Pharmaton ‘a devam ediyorum, D Vitamini takviyesi alıyorum, Serkan hocamın görüşüyle GATA ‘da robotik fizik tedavi için 2 hafta yatacağım. Bu esnada Serkan hocam inşallah kortizon da verir. Kortizonun kemik erimesine sebebiyet verdiğini biliyorum ama başka çarem yok.

Kısacası benim iyi olmam gerek, düzelmem gerek.. Bunun için herşeyi yapacağım, artık insanlar bana acımayacak, acıyormuşcasına bakmayacak. Artık çok yoruldum..

Evet, hastayım, ama acınacak bir ayakbağı değilim..


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.