Arkadaşlar merhaba,

Sizlere okuduğum makaleleri, gördüğüm önemli çalışmaları paylaşmaya çalışıyorum.

Şimdi de kendi yorumumu, konular hakkında edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Sorularınız için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Yorumlara başlamadan önce sizlere kullandığım ilaçları, vitamin takviyelerini ve kullanmayı düşündüklerimi (siparişleri verdim) paylaşacağım.

OCREVUS

İlk bahsetmek istediğim Ocrevus. İlacın ilk dozunu iki parça halinde (vücut alışsın diye) 300mg, 2 hafta sonra da 300mg olarak daha yeni aldım, o yüzden etkisi hakkında daha yorum yapamam.

6 ayda bir 600 mg şeklinde almaya devam edeceğim.

PROZAC

Prozac bir antidepresyan. Beni gayet sakinleştiriyor. Sabahları tok karnına bir adet içiyorum. Arada bir ara veriyorum ki ilaca bağımlı olmayayım – ilaç içmeyi pek sevmiyorum –

PHARMATON

Nasıl anlatsam bilemiyorum da, kullanmaya başladığımdan beri enerjiğim, sabahları tok karnına bir adet alıyorum. Evet yoruluyorum, bu yorgunluktan kaçarım yok, ama kendimi hep yorgun hissetmiyorum.

DEVIT 3

D Vitamini bilindiği üzerine MS için çok etkili bir vitamin, hatta bazı araştırmalar D Vitamin eksikliğinin MS sebebiyet verdiğini öne sürdü, ama sonuçlanamadı. Lakin MS’li hastaların ortak özelliklerinden biri olarak yerini korudu D Vitamini eksikliği.

Bunun için iki hafta arayla Devit 3 oral damla alıyorum.

Kullandıklarım bunlar, şimdi siparişini verdiklerimi ele alalım.

Curcumin ve D3 K2 takviyesi. Bunları hastanede Ocrevus’u beraber aldığım bir MS hastası önerdi. Kendisi 19 senelik MS hastasıymış ve her yöntemi, duyduğu herşeyi denemiş.

Bana söylediği Curcumin’in ona enerji verdiği ve Devit yerine D3 K2 kullandığıydı. Ben de müşterimiz olan,  dış ticaretini üstlendiğimiz Zade Vital ‘den bunları istedim, gelmelerini bekliyorum.

Şimdi gelelim hepinizin merakla beklediği MS Tedavisi gelişmelerine.

Yazılarımdan takip ettiğiniz üzere, bu konuda araştırmaları, makaleleri, deneyleri ve gelişmeleri hep takip ediyorum. En olumlusu Metformin. Metformin üzerine yapılan çalışmalar ( Bu yazımda bulabilirsiniz ) olumlu sonuçlar veriyor ve 2025 senesinde çalışmaların bu hastalığı durduracağı iddaa ediliyor.

Evet, bu çok güzel bir gelişme. Bundan sonraki araştırmaların da tedaviye yönelik olacağını umuyorum.

Hepimizin bu hastalıktan bir gün kurtulması dileğiyle..


2 yorum

hilal · 18 Ekim 2019 15:49 tarihinde

merhaba murat bey,
3 hafta önce rutin kontroller için kan verdiğimde 1 tüp te kendi doktorum istedi ve araştırmaya gönderileceğini söyledi. o tüpü hocaya verdim bakalım… ne zaman sonuçlanacağına dair bir şey söyleyemem belki yıllar sürer dedi.. umarım bir gün çaresi bulunur.

    Murat Satı · 19 Ekim 2019 10:32 tarihinde

    Hilal hanım merhaba,

    İnşallah kısa zamanda olumlu bir sonuçla karşılaşırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.