Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz cuma günü ( 27.09.2019) doktorum Serkan Demir kontrolünde tedavi yönetimini değiştirerek Ocrevus’un ilk yarım kürünü aldım, diğer yarısı 11.10.2019 Cuma alacağım.

Cumartesi günü çok çok iyiydim. Ama Pazar ve Pazartesi kötüydüm. Bugün ( Salı ) ise dünden iyiyim. Fizyoterapist’im Atalay Altınel ( bu arada kendisinden çok memnunum. ) ilaca alışma devresi olabileceğini söyledi. Bu yüzden Serkan hoca ile iletişime geçmeden önce biraz zaman geçsin diye bekleyeceğim, böyle devam ederse kendisine bildireceğim.

Ya da mevsim değişikliği ile havaların tekrardan ısınması beni kötü etkiledi ve tesadüfen ilaç değişimi anına denk geldi.

Hangisi olursa olsun, daha iyi olacağım, and içtim, oğlum çok güzel bir çocukluk yaşayacak. Babasının omzunda FENERBAHÇE maçlarına gidecek daha..

Serkan hoca ilacı almadan önce prosedürleri hazırlarken bana 2 şeyden bahsetti.

ilki Fizik Tedavi

Sultan Abdulhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi; eski adıyla Haydarpaşa GATA; MS hastalarına özel robotik fizik tedavi araştırması yapıyormuş, katılan hastaların hepsi de olumlu yorum yapmış. Benim de bu seanslara katılmamın faydalı olabileceğini söyledi. Ne kadar hastanede yatıyor raporu verecek olsalar da benim bu durumu iş yerinde üstlerime bildirmem gerekiyor. İnşallah üstlerim de bu durumu olumlu karşılar ve ben bu seanslara katılabilirim.

ikincisi Yeni Tedavi Yöntemleri

Önümüzdeki sene içinde yeni tedavi yöntemlerinin çıkacağını dile getirdi. Burada dikkat edilmesi gereken husus ilaç değil yöntem dedi, kendisi de bunun altını çizdi.

Umarım herşey tüm MS hastaları için yakın zamanda güzel olur..


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.