Yeni FENERBAHÇE için yorum yapmayı baya bir bekledim. Sayın Başkan Ali Koç geldiğinden beri sustum, hiç yorum yapmadım, bekledim.

Yorumum şu; bu seneden kimse başarı ya da bunun gibi birşey beklemesin, bizim beklentilerimiz seneye olacak. Bu takım bu sene başarılı olamaz, ilk 5 e girer, ilk 3 e girmesi bu takım için başarıdır.

Sitemli miyim? Hayır. Bana göre bu takım iş yapar, ama takımın oturması lazım. Oyuncular daha birbirlerini tanımıyorlar, başarı takım oyunudur ve takım olmak lazımdır. FENERBAHÇE daha takım olamamış, zamana ihtiyacı vardır. Un var, su var, şeker var, helvanın yapılıp soğumasını beklemeliyiz.

Cocu ilk 11’ini daha yeni yeni belirliyor; benim şahsi fikrim de FENERBAHÇE ‘ye yakışmayacak oyuncular ilk 11’de. Kim bunlar derseniz sayayım;

  1. Atıf: Aykut’un da Cocu’nun da ilk 11’inde. Bizim göremediğimiz nasıl bir cevheri var anlamış değilim. Bana göre küçük takımın büyük oyuncusu ve FENERBAHÇE ‘ye yakışmıyor.
  2. Hasan Ali: Çok iyi topçu, çok çalışkan ve büyük bir eksiği var; sağ ayak sıfır. FENERBAHÇE ‘de oynayan bir oyuncunun 2 ayağını da kullanabilmesi lazım.
  3. Şener: Fazla söze gerek yok, yetersiz.
  4. Dirar ve Isla: FENERBAHÇE ‘ye yakışmayan topçular, kötünün iyileri.

Şöyle bir etken var, bu oyuncuların (bekler) Türkiye ‘de alternatifleri yok, yurtdışındakileri getirmeye kalsan da FFP var. Yani yakacak birşey yok. Anlamadığım tek bir husus var Ekici ve Soldado Atıf’ıın alındığı UEFA listesinde neden yok?

Benim kafamda bu tür sorular varken bile başkanıma, yönetimimize ve teknik heyetimize güveniyorum ve o ışığı gördüm.

Ersun Yanal diyorlar, Cocu gitsin diyorlar; takımını sahada bırakıp soyunma odasına  KAÇAN adamı FENERBAHÇE ‘me yakıştırıyor musunuz? Karakter başarı kadar önemlidir.

 


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.