Evet arkadaşlar,

Marsel ile birlikte şuanlık 2 kere otele gittik ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Otel deneyimlerimizin ikisi de Antalya’da oldu. İlki IC Hotels Santai Family Resort idi. https://www.etstur.com/Ic-Hotels-Santai-Family-Resort adresindeki resimlerinden de anlaşılacağı üzere bebek için çok iyi bir seçim yaptığımızı gördük. Sadece Marsel değil, biz de ailecek memnun kaldık. O kadar memnun kaldık ki; 2018’de de IC Hotels’in diğer oteli IC Hotels Green Palace için rezervasyon yaptık. Hatta çok kalabalık gidiyoruz 🙂

Rezervasyonu yapmadan önce Etstur’daki arkadaşlar bu iki otel konu olursa Santai’ın çocuk/bebek için daha eğlenceli, daha kapsamlı olduğunu söylediler, ama ben farklı bir otel görmek istiyordum, çünkü daha önce aynı oteli tercih ettiğim için kötü bir deneyimim mevcuttu, bu yüzden Ets’yi bile tercih etmek istemiyordum (2. otelimiz, konuyu anlatacağım).

Otel’e telefon ettim, önce otel hakkında bilgi aldım. Resepsiyondaki arkadaş otel konseptinin 2018’de Santai gibi çocuklara/bebeklere hitap edeceğini söylediler, hatta konu hakkındaki çalışmalar Mart 2018’de son bulacakmış. Geçen gene Ets’den otelin resimlerine tekrardan bakayım dedim, ne göreyim; çok güzel bir bölüm yapılıyor, içinde çocuk havuzlarından fresh parklara herşey mevcut olan bir Mini Club ( https://www.etstur.com/Ic-Hotels-Green-Palace adresine yeni yapılacaklar için temsili resimler konmuş ) . Hedefi 12’den vurduğumu söyleyebilirim 🙂

Biraz IC Hotels Santai Family Resort ‘teki deneyimlerimizi anlatmak gerekirse; bir kere tüm çalışanlar güler yüzlü, her istediğinize “Memnuniyetle” deyip karşılık veriyorlar. Alanı büyük, rahatsızlığımdan ötürü yürümem gerek ve çok yürüdüm 🙂 Alan yeşilliklerle dolu, çocuk animasyonları harika, Marsel’in çok eğlendiğini söyleyebilirim. Bir kere Mini Club bölümü çok büyük, gerçekten çocukları/bebekleri düşünmüşler. Mini club bölümümüne Ateri Salonundan giriş yapıyorsunuz ve gerçekten başka bir dünyaya hoş geldiniz. İçeride çocuk animasyonlarından tutun, çocuk aktivitelerine kadar herşey mevcut. Ateri salonundan Mini Club’a giriş yaptığınızda karşınıza kocaman bir alan çıkıyor, bu alanın içinde çocuk parkları ve çocuk havuzu bulunuyor. ( Mini Club dışında da çocuk havuzu ve Fresh Park var ) Miniclub ev ev bölümmüş bir vaziyette. bir kapıdan giriyorsunuz çocuklar pizza yapıyor, bir kapıdan giriyorsunuz, bebekler oyum oynuyor, başka bir kapıya yöneliyorsunuz altı değişiyor, uyuyor, mama yapılıyor..vs. Özetle bambaşka bir yerdesiniz.

Bebek arabası ile rahatlıkla gezebilirsiniz, otelin sadece bebek arabasını kullanamayacağız bir bölüm var (zemin katta, resepsiyonun karşısı, 5 basamak merdiven) ilk odayı oradan vermişlerdi. Bebek arabasının oradan geçmesi sadece arabayı kucağa alırsak olurdu, durumu bildirdil, hemen odamız değişti, bekledik ama değdi.

Restaurant bölümünde çocuklar ve bebekler için ayrı bir büfe ve ayrı bir bölüm mevcuttu. Masalar ve sandalyeler ufaktı. Tabak-çatal-kaşık takımları kız ve erkek çocuklar için ayrı ayrı tasarlanmış, bebek mamalar mevcuttu. Hatta bizim istediğimiz saatte istediğimiz tarz yemeği Marsel’e uygun hale getirilmiş şekilde alabiliyorduk.

Bir çok otelde çocuklar için animasyonlar ( Mini Disko ) amfitiyatroda büyükler için animasyondan önce gerçekleştirilir, ama burada Mini Club bünyesinde gerçekleştiriliyordu. Kısacası otel içinde çocuklar için bir otel vardı.

Gün boyu havuza giren Marsel Bey, dile getiremese bile, memnun kaldığı gözlerinden belli idi.

Şimdi gelelim büyüklere; otelde biz büyükler için neler vardı.

Sahilde çay bahçesi, snack bar, gözleme, waffle ve dondurma mevcuttu. Yemek yelpazesi çok geniş denemez ama lezzet mevcuttu. A la Carte’lar hakkında yorumda bulunamam, çünkü gitmedim. Göl evleri için de ayrı bir restaurantları var mı yok mu bilmiyorum.

Bunların dışında otel’in 1 restaurant ı 1  lobby bar ı 1 de pool bar ı mevcut, yani çok kapsamlı bir yeme-içme bölümleri yok ama yeterli büyüklüklerde ve yeterli adetlerde ve yerlerde. Otel büyük bir metrekareye sahip ama aktivite alanları çok değili yani alanı doldurmak yerine ferah bir ortam sunuyorlar.

Vaktimin çocuğunu gündüzleri havuz kenarında ya da snack bar tarafında (hemen yanında çay bahçesi), akşamları da lobby bar’da geçirdim.

Önceliğim Marsel’in eğlenmesi olduğu için ben de keyif aldım; Marsel’siz gitseydim eğlenemezdim.

Eğlence açısından çocuklu aileler için 10 üzerinden 10, çocuksuz aileler için 10 üzerinden 7 veririm. Müşteri memnunyeti söz konusu olduğunda 10, yeme içme çeşitliliği için 7 veririm.

 

İkinci otelimiz Silence Beach Resort idi. 2016 yazında çocuksuz gidip çok memnun kaldığımız ve çocuklara/bebeklere hitap ettiğini gördüğümüz için tercih etmiştik; “etmez olaydık” da dedik. http://muratsati.com/blog/2017/09/19/koksaki-virusu-ve-antalya/ adresindeki yazımda da belirtmiş olduğum, twitter hesabımda da yazdığım üzere Marsel Köksaki virüsüne yakalanmış, bu konu “bence” örtpas edilmeye çalışılmıştı. Çünkü yurtdışı bangır bangır Antalya’da bu virüsün olduğundan bahsederken, Türkiye’de ufacık bir haberde bile ele alınmamıştı.

Oğlumun acı çektiğini göre göre (köksaki boğazında yara çıkarıyor, yutkunamıyordu) tatil yapamazdım. Otel çalışanları sağolsun ilgilendiler ama kendilerini de düşündükleri için bizi devlet hastanesi yerine özel hastaneye götürdüler. Oğlum iyi olsun da gerisi umrumda değildi, bunu bilmiyorlardı. Ama benim kanım, otel görevlilerinin ve yetkililerinin böyle birşeyden haberlerinin olmadığını söyleseler de haberlerinin olduğu ve sakladıkları yönünde, çünkü bu oraya ikinci gidişimdi ve çocuk havuzunun üç günde bir kapatıldığını görmüştüm. Salgının farkındalardı ve bence sadece onlar değil tüm yetkili merciler bunu biliyordu. Türkiye’de mevcut yönetim ile dinimiz imanımız para olduğu için gerisini önemsemiyorduk ( Teşekkürler (!) AKP)

Uzun lafın kısası;

  1. Bir daha Silence Beach’e gitmem, Ets’yi tercih etmem (evde hanımın sözü geçtiği için tercih etmek zorunda kaldım).
  2. IC Hotels otelleri çocuklar/bebekler için harika.

Bebekle / Çocukla tatile gidecekler için tavsiyem;

  1. Oteldeki gezi alanlarının hepsinin bebek arabasına uygun halde olması
  2. Odada mama yapılabilmesi için su ısıtıcı ( bazı otellerde standart, bazıları isteğe göre veriyor )
  3. Park yatak ( genelde tüm otellerde mevcut )
  4. Alt değiştirme için ortak alanlarda yerler
  5. Mini Club ( çocuk etkinlikleri)
  6. Çocuk / Bebek Büfesi
  7. En önemlisi; sadece çocuk/bebek için de değil; Temizlik

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.