Geçen hafta (09.09.2017 – 16.09.2017) ETSTUR aracılığıyla Antalya’daydık. Güzel bir tatil olmasını istemiştik; lakin oğlum hasta olduğu için hiç tatil yapamadık.
11.09.2017 tarihinde oğlumun ateşlenmesi başladı ve bulunduğumuz otelin ( Silence Beach Resort ) doktoruna götürdük. Korkmuştuk ve ne yapacağımızı bilemiyorduk. Oğlumuz 17 aylık ve bu ilk hastalığıydı.
Doktor bize oğlumuza “Koksaki Virüsü” ‘nün bulaştığını, 5-6 güne bir şeyinin kalmayacağını söyledi.
Durumu ailelerimiz ile paylaştık ve eşimin ailesi bu durumun Antalya’da salgın olduğunu, bu salgından ötürü oradaki tur acentelerinin Antalya’yı önermediğini iletti.
Önce sadece söyledi diye düşündüm ama ertesi gun olmuştu ve oğlum daha da kötüleşmişti. Yemek ya da yiyemiyor, su dahi içemiyor ve sürekli ağlıyordu. Hemen hastaneye ( Manavgat Yaşam Hastanesi ) gittik. Doktorumuz ( Uzm. Dr. Ramazan Süslü ) çok iyi bir doktordu.
Bu durumunda bugün gelen 8. ( sekiz ) hasta olduğumuzu söyledi. Saat daha 12:00 idi ve bu durumdan şikayetçi 8 hasta.. Boğazında aft olduğunu, o yüzden birşey yiyip içemediğini söyledi.

Yani durum şudur ki;
1. Sağlık Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı bizlerden bu salgını saklıyor, ama elin Ukraynalısı bu durumdan haberdar.
2. Bu durumu araştırmak, müşterilerini mağdur etmemekle yükümlü olan ETSTUR, resmi kurumlardan böyle bir bilgi gelmediğini söyleyip işin kolayına kaçıyor, sorumluluk almayıp topu bakanlıklara atıyor.
3. Böyle bir salgının olmadığını savunan Sağlık Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı hiç birşey yapmıyor.

Şimdi size soruyorum;
1. Bu virüs çocuklara havadan mı geliyor?
2. Salgın yoksa niye yurtdışında uyarı yapılıyor?
3. Doktorun belirtmiş olduğu sayı salgın demek için yeterli bir sayı değil mi?

Yorumuma gelince; bence Sağlık Bakanlığı da, Kültür Turizm Bakanlığı da, ETSTUR da, otel yetkilileri de bu durumdan, bu salgından haberdar.

Otelin müşteri ilişkilerine şikayette bulunuyorsun, ETS ‘nin bilgilendirmesi gerekliydi diyor. ETS ‘yi arıyorsun, bize resmi bir açıklama gelmedi diyor. Yani kısacası herkes topu birbirine atıyor. Kimi kime şikayet edeceksin..

3 kuruş fazla kazanmak için bizlerden bu tür bilgileri saklayanlara yazıklar, böyle kazandıkları paralar da haram zıkkım olsun.

 

PS. Google da koksaki diye aratırsanız, konunun cidden salgın olduğunu ve Türkiye’de resmi kurumların yok dediğini ama Rusya’da “SALGIN” dendiğini görürsünüz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.