Konu Fenerbahçe iyi olsa da, kötü olsa da hep Fenerbahçe’dir. Ve Fenerbahçe’ye “iyi” denemez, aslında “kötü” de denemez, sadece eksik denebilir. Beklenen Fenerbahçe bu değil denebilir.

Fenerbahçe’nin en büyük hatası sezona Vitor ile başlamak değil, sezon başladıktan sonra göndermek olmuştur. Burada Vitor başarılı ya da başarısız denemez, “gönderilmesi gerekti” hiç denemez. Gönderilmesi doğru mu yanlış mı yorumu bana kalsın ama gönderilme zamanı çok büyük yanlıştı.

Advocaat daha takımı tanımıyor, ligi tanımıyor, sistem kuramıyor, transfer yapamıyor vs.. Advocaat belki Nani’yi de takımda tutacaktı, kimse bilemez.

En büyük hatalardan ikincisi de oyun kurucusuz bir Fenerbahçe’yi oynatmak. Sen geçen sene oyun kurucu diye Ribas’tan verim alamamışın, göndermişin. Yerine kimi aldın? Kimseyi.. Kalsa da, gitse de o bölgeye transfer yapman gerekirken gitmesine rağmen hala yapmamışın, bu büyük bir eksik.

Üçüncü hata ise, belki de en büyük hata; taraftarı küstürmek. Bu ülke bir darbe teşebbüsü geçirmiş, bu vesile ile 3 Temmuz’un FETÖ kumpası olduğunu herkes görmüş. Passolig diye birşey çıkmış, taraftarın bir kısmı passolig yüzünden maça gitmiyor (benim gibi). Sen bunca olana rağmen niye camiayı tek bir çatı altında toplamıyorsun, kenetlemiyorsun? O küstürdüğün insanlar zamanında sen gitme diye yürüdüler, Fenerbahçe için canlarını her zaman her yerde ortaya koydular. Onları küstürdün.

Belki haklısın, belki de değil; kimse seni suçlamıyor, ama Fenerbahçe Başkanı’nın yapmaması gerekenleri yaptın. Bence başarısızsın ve bu sene şampiyon olsak da olmasak da, başarılı olsak da olmasak da sen başarısızsın Aziz Yıldırım..


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.