Fenerbahçe’yi dünkü Atromitos maçında iyi buldum, performans grafiği de yükseliyor; ama daha zamana ihtiyaçları var. Takım birbirini yeni yeni tanıyor.

Volkan’a yorum yapamam, fazla iş düşmedi, hatta top gelmedi diyebiliriz.

Kjaer’i çevremdeki çoğu insan beğenmese de çok iyi topçu, yerinde müdahaleleri var. Yeni Lugano’muz olur bence. İstekli, arzulu, takım ruhunu benimsemiş tam bir görev adamı.

Ba. Tam bir Amerikan Rapçi Zenci kıvamında. Soğuk kanlı. Hata yapmıyor değil, bence tüm akşam sahada olup Fenerbahçe’de olan Fenerbahçe için en tehlikeli oyuncuydu. Top ona geldikçe korktum, ama hata yapmadı. Aslında hata yapmadı denmez ona, kötü sonucu olan bir hatası olmadı denebilir 🙂

Caner çok etkiliydi, istekliydi. Fenerbahçe’nin en hırslı futbolcusu demem, ama Fernandao’dan sonra en hırslı isimdi.

Şener Gökhan Gönül’ün gençliği. Gökhan ile kıyaslanırsa, Gökhan tecrübeli derim, Şener atik derim. Bence iyi bir oyun çıkardı.

Souza ve Topal gizli kahramanlardı. Topla çok fazla göremedik ama görevlerini tam olarak yerine getirdiler, yerinde müdahalerde bulunup en uygun yere topu geçirdiler.

Nani. Aslında zamana ihtiyacı olduğunu gösterdi. Güzel hareketler de yaptı, hatalar da. Ama kötü bir oyuncu diyemez kimse, Hele ki direkte patlayan şutunu görenler. Yararlı işler yaptı derim ben.

Diego geçen seneki Diego değil. Emenike giderken yanında götürmüş sanırım geçen seneki halini 🙂 Sahanın en etkili ismiydi derim ben. Güzel top dağıttı, daha hızlı olabilirdi ama. Çabuk düşünme eksiği var; giderir mi bilemem.

Van Persie klasını konuşturmaya başladı, maç eksiği göze çarpıyordu. Takımda en çok çalışması, eksiklerini gidermesi gereken topçuydu. Zaman herşeyin ilacıdır ve Van Persie kariyerinin en etkili topunu burada oynayacak diyebilirim. 3 ay süre verin kendisine.

Fernandao için yorum yapmak gereksiz olur; takımın ağır abisi, korkusuz. Bence yıllardır özlemini çektiğimiz santrafor. İyiydi, hatta çok iyiydi. Takımını benimsemişti, fedakarlık yapan biriydi. İstekliydi, hırslıydı.

Oyuna sonradan dahil olan Alper, Meireles ve Volkan’a gelince; Volkan girer girmez çok güzel bir asist yaptı ve 11 için elinden geleni yapacağını gösterdi. Alper ayaklarına çok hakim bir oyuncu, daha çok çalışıp daha çok hırslanırsa o da takımı zorlar. Meireles’e gelince; anca çok iyi bir yedek olur.

Genel olarak takım iyiydi, yükselen bir performans gösterdi, ama hala zamana ihtiyacı olduğunu belli etti.

V.P takımı oturtturacak. Şuanki performans bence %75. Nani bir sağda bir solda gördüğümüz, Diego’nun sahada basmadık yer bırakmadığı, Fernandao ve Persie’nin geriden top aldığı bir takım gördük. Takım yavaş yavaş göbekten ilerlemeye başlayan, kanatlardan gelen ortaların çalışılması gereken bir Fenerbahçe izledik.

Şener’in ve Caner’in kanatlardan kestiği ortalar ve korner konusunda ciddi bir çalışma gerekli. Bu kadar çok uzun futbolcunun olduğu bir takımda bu tür pozisyonlarda kolay kolay rakibe top bırakılmamalı.

Nani daha hızlı olmalı, daha çok rakip eksiltip hızlı bir şekilde kaleye doğru gitmeli.

Fernandao ve Persie daha çok beslenmeli. Beslenmeye başlanıldığı vakit çok çok tehlikeli santrafor olacaklar, birebirde nasıl adam eksiltebileceklerini dün akşam gördük; bir de iyi beslendiklerini düşünün.

Diego hızlı düşünme konusunda çok çalışmalı. Oyun soğumadan, en tehlikeli olabileceğimiz durumlarda, doğru yere, doğru zamanda topu çıkarmalı.

Takımın eksiklikleri bunlar ve bence giderilmeyecek şey değil, giderilmeyecek şey oyuncu. Bir adet yedek olacak bir santrafor gerekli. Orta sahayı artık unutun. Orta saha bolluğu yaşanıyor artık Fenerbahçe’de. Fernandao veya Persie sakat ya da cezalı olduklarında yerlerini doldurabilecek bir yedek.

Fernandao zaten kart görmeye meyilli bir santrafor diyebiliriz 🙂

Bakalım gelecek günler bize neler gösterecek.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.