hakkKImda daha Çok bİLGİ İÇİN BLOG SAYFAMDA YAZDIĞIM YAZILARIMA, DÜŞÜNCELERİME ULAŞABİLİRSİNİZ. BURADA SADECE KISA VE SADE OLARAK KENDİMDEN BAHSEDECEĞİM. BLOG SAYFAM İÇİN TIKLAYINIZ..

blog sayfam

Profillerim

Hakkımda ufak bir yazı

Murat SATI1984 Doğumlu
Evli, Mutlu, Çocuklu :)
Üniversite Mezunu
Askerliğini yapmış
Niye burda bilinmiyor

Klasik:

1984 yılında İstanbul'da Vatan Hastanesi'nde sezeryan doğum ile dünyaya geldim ( Cumhur-u Reis duymasın ) . Anaokuldan önceki eğitimimi babannemin yanında tamamladım. Kendisini bıktırdıktan sonra, anaokulu ile ilkokulu Doğuş Koleji'nde okudum. İlkokul son sınıfta bana "çok zekisin" dediler ve bu yüzden "Anadolu Lisesi" sınavlarına girdim. Sınav sonucunda yedeklerden Galatasaray Lisesi'ne girebiliyordum ama "tak" dedim, "olmaz" dedim, "Ben FENERBAHÇELİYİM" dedim ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ne gittim.

Belki de hayatın en güzel yıllarını burada geçirdim, kim bilir? Tam tamına 7 sene, kolay mı? Arkadaşlıklar, öğretmenler, dostluklar herşey 10 numaraydı. Şu an imkanım olsa tekrardan o 7 seneyi okurdum; zaten sokaklarda koşturabilen son generasyonduk, şimdiki nesil bu duyguları anlayamaz.

Geldi çattı artık üniversite sınavı, aslında "askerliğe faydası" dışında birşeyi yoktu benim için, kim okuduğu bölümle ilgili bir iş bulabiliyor ki? Pardon soru şu; kim tanıdığı olmadan bir iş bulabiliyor ki?

Önerilen Linkler

Üniversite yılları ve sonrası

Murat SATI
Üniversite sınav sonucum geldi, İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği'ni kazanmıştım. Zor olan bitmişti, kazanmıştım, hep derlerdi zaten "çıkması kolay" diye; aynen öyle de çıkması kolay oldu.

Üniversite yıllarında kızım "Balım" ile tanıştım. "Hala da dostluğumuz devam etmekte" demek isterdim, ama diyemiyorum :( Akıllı bir labradordu, 12 sene boyunca bana dostluk etti. Işıklar içinde uyusun..

Üniversite bittikten sonra bir gün kafama dank etti ve askere gitmeye karar verdim. Hemen işlemleri gerçekleştirmek için soluğu askerlik şubesinde aldım. - eğer o gün o işleri yapmış olmasaydım halen daha askere gitmemiş olurdum; biliyorum. - Şans mıdır bilmiyorum ama Kocaeli'nde bir Astsubay Yaz Kampı'nda kışın Bahriyeli olarak askerliğimi yaptım; hem de kantinci olarak. Hoş kantin yerine market demek sanırım daha doğru olurdu, bildiğin bakkaldan büyüktü.

Artık bir iş verenin görmek isteyeceği "Üniversite Mezunu, Askerliğini Yapmış" biri olmuştum. Önümde hayatımın işi "IT"ci olabilmek için tek bir engel kalmıştı; onu da Network Academy farkı ile ortadan kaldırmıştım.

İş hayatına atılmadan önce eşimle tanıştım; iyiki de tanışmışım. Hayatımın en önemli parçası o benim, aynı zamanda da şansım.

Birgün kayınpederdeyken eşim babasının muhabbet kuşunu gösterip "Keşke benim de olsa" demesiyle Jako Papağanımız Lucky ile tanıştık. Evimizin neşesi oldu. Eskiden konuşsa derdik, artık keşke sussa diyoruz. Ama oğlumuz dünyaya gelince ilgi gösteremediğimiz için onu da vermek zorunda kaldık :(

2014 senesinin sonlarına doğru MS teşhisiyle hayatım değişti diyebilirim, kurtulmak istediğim ana tedavisi olmayan, beni her seferinde daha kötüye sürükleyen hastalık. İçinizi kararmak istemediğim için susuyorum.

Tarih 2016 Nisan'ı gösterdiğinde oğlum, Marsel'im girdi hayatımıza. İşte hayatın anlam kazandığı an :)

İşte kısacası böyle benim hayatım, mutluyum; zaten en önemlisi de bu. Daha detaylandırmak isterdim ama okumaktan sıkılırsınız; ben ise yazmaktan hiç sıkılmam.

Sağlıcakla kalın, merak ettiğiniz bir husus varsa bana ulaşın.Seve seve yardımcı olurum.